Авансово и първоначално плащане по ипотечен кредит

1 min read

  Когато подписвате предварителен договор за покупка на апартамент, обърнете внимание какво плащане е включено в неговото съдържание дали е  първоначална вноска? Важно е да се разграничи дали става дума за авансово плащане или авансово плащане от гледна точка на интересите на купувача. Първоначалната вноска, за разлика от първоначалната вноска, не се губи, дори ако купувачът се откаже от предварителния договор, така че си струва да се обърне специално внимание на думата „аванс“ или „първоначална вноска“ в текста на договора, за да знаете за какво всъщност решавате.

  Покупката на жилищен имот включва подписване на предварителен договор. Такова споразумение е необходимо, ако възнамерявате да финансирате инвестиция с ипотечен заем от банка. При подписването му е обичайна практика да плащате определена сума за бъдещо плащане. Може да се определи като авансово плащане или авансово плащане. Разграничението между тези две понятия е много важно от ваша гледна точка. Какво е авансово плащане и какво е аванс? Какви са разликите между тях?

Авансово плащане и авансово плащане при покупка на апартамент

  Често срещана грешка е използването на взаимозаменяеми термини „авансово плащане за дома“ и „авансово плащане за дома“, докато условията се различават. Авансовото плащане е институция, регламентирана в разпоредбите на Гражданския кодекс.

  В случай, че договорът е сключен, първоначалната вноска се кредитира за предоставяне на страната, която го е дала. Ако този кредит стане невъзможен по различни причини, първоначалната вноска ще бъде върната.

  Авансовото плащане за апартамент не е уредено в закона. По правило той обикновено се изплаща срещу бъдещото вземане, но това не е същото като осигуряването на неговото изпълнение. Ако договорът не бъде сключен, авансовото плащане се връща в полза на страната, която го е дала. Няма значение кой не е спазил условията на договора. Въпросът за уреждането на авансовото плащане и неговото значение, например в предварителния договор за покупка на недвижим имот, е оставен на преценката на страните.

Previous Story

Дългов заем - за кого е?

Next Story

Избор на кларинет